Warning: session_start(): open(/opt/alt/php74/var/lib/php/session/sess_394b22083e3a6539432926ab2f7dcbc3, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/adivnet/domains/vizen.ir/public_html/main_config/config/top_config.php on line 3

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /opt/alt/php74/var/lib/php/session) in /home/adivnet/domains/vizen.ir/public_html/main_config/config/top_config.php on line 3
مزایا و معایب استفاده از نرم افزار آموزشی در کلاس

رایانه ها فرصت های باورنکردنی برای پیشرفت آموزش در دانش پژوهان ارائه می دهند. در واقع انواع مختلفی از نرم افزارهای آموزشی وجود دارد ، از جمله:                                                

نرم افزار تعاملی برای کودکان پیش دبستانی که هنوز آماده استفاده از ماوس یا صفحه کلید نیستند.

نرم افزار آموزشی برای آموزش مهارت های دانشگاهی مانند ریاضیات.

برنامه هایی که مهارت های ابتدایی صفحه کلید را به کودکان می آموزند.

نرم افزاری که به دانش پژوهان می آموزد چگونه منطقی فکر کنند و مشکلات را حل کنند.

نرم افزار هنری که کودک شما می تواند برای ایجاد و رنگ آمیزی تصاویر سه بعدی استفاده کند. اینها معمولاً قابل چاپ هستند.

چرا استفاده از نرم افزار آموزشی در کلاس مهم است؟

دلایل زیادی وجود دارد که شما باید به استفاده از نرم افزارهای آموزشی در کلاس خود فکر کنید. به عنوان مثال ، این نرم افزار دانش پژوهان شما را قادر می سازد تا یادگیرندگان مستقل موثرتری باشند. حتی دانشجویان با معلولیت شدید نیز می توانند استفاده کنند، زیرا این نرم افزار همه را در یک سطح قرار می دهد.

این نرم افزار همچنین می تواند دانش پژوهان را قادر به جمع آوری اطلاعاتی کند که در غیر این صورت غیرممکن ، وقت گیر یا پرهزینه بود. به عنوان مثال ، اکنون می توان از داده های فضای خارج استفاده کرد. دانش پژوهان همچنین می توانند جنبه های در حال تغییر یک مدل مانند افزایش یا کاهش نرخ بهره را آزمایش کنند تا ببینند این امر چگونه بر اقتصاد تأثیر می گذارد. همه اینها می تواند برای دانشجویان بسیار انگیزشی باشد و اینها تنها برخی از مزایای بی شمار نرم افزارهای آموزشی است.

یکی از راه های ورود نرم افزار آموزشی به برنامه درسی این است که روزانه حداقل 30 دقیقه در کلاس خود به آن اختصاص دهید. در این مدت فقط می خواهید روی یک یا دو مهارت مختلف همراه با استفاده صحیح از کامپیوتر تمرکز کنید. انجام این کار دشوار است زیرا زمانی که می خواهید به کودک آموزش دهید، زمان گیر است.

مزایای اصلی

دانش پژوهان تجربه یادگیری خود ، سرعت یادگیری و چالش پذیری خود را کنترل می کنند.

رایانه به دانش پژوهان کمک می کند تا از تمام حواس خود برای استخراج اطلاعات استفاده کنند.

دانش پژوهان از طریق ایجاد و استفاده از دانش عملی  مطالب علمی را یاد می گیرند.

رایانه به دانش پژوهان کمک می کند تا نگرش مثبتی نسبت به فناوری داشته باشند.

کامپیوترها در رشد مهارت های اساسی کودکان (به عنوان مثال حروف ، اعداد ، رنگ ها ، اشکال ، ریتم ، علت و معلول ، حل مسئله ، تفکر رویه ای ، خلاقیت) مفید هستند.

کامپیوترها برای کودکانی که محدودیت گفتاری ، شنیداری یا حرکتی دارند بسیار مفید است زیرا به عنوان یک مربی صبور عمل می کنند که به کودک اجازه می دهد با سرعت خودش یاد بگیرد.

معایب اصلی

مانند هر چیز دیگری در زندگی ، برخی از معایب نیز وجود دارد:

نرم افزار باید به دقت انتخاب شود تا اطمینان حاصل شود که آنچه دانش پژوهان را به خود جلب می کند ، همزمان به او آموزش می دهد.

برخی از نرم افزارها فاقد ارزش آموزشی هستند.

به ندرت می توان مدرسه یا موسسه ای را یافت که کامپیوتر کافی برای هر دانش آموز داشته باشد ، بنابراین برنامه ریزی می تواند مشکل ساز شود.

توجه دانش پژوهان هر زمان که روی رایانه باشد دشوار است.

هر زمان که دانش پژوهان بیش از حد از رایانه استفاده می کنند ، آسیب دیدگی عضلانی-اسکلتی و مشکلات بینایی ایجاد می شود.

کلمات کلیدی :    
اشتراک گذاری :